Postanowienia ogólne
- Niniejszy regulamin (dalej określany również jako „Regulamin”) określa zasady i warunki świadczenia usług świadczonych z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość, w tym świadczenia usług drogą elektroniczną, przez kancelarię adwokacką BRUZDA KONOPKA ADWOKACI SPÓŁKA JAWNA z siedzibą w Krakowie, wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym dla Krakowa – Śródmieścia w Krakowie, XI Wydział Gospodarczy pod nr KRS: 0000671732, NIP: 6793146338, REGON: 366932289.
- Usługodawcą oraz Administratorem Danych Osobowych jest Bruzda Konopka Adwokaci Spółka Jawna, ul. Władysława Warneńczyka 10 /6B, 30-520 Kraków, NIP: 6793146338, REGON: 366932289, KRS: 0000671732. W dalszej części Regulaminu Usługodawca określany jest również jako „Kancelaria” lub „Kancelaria Adwokacka”.
- Klient powinien zapoznać się z treścią Regulaminu przed zawarciem umowy z Kancelarią. Zawarcie Umowy z Kancelarią równoznaczne jest z potwierdzeniem przez Klienta, że Klient zapoznał się z treścią Regulaminu i jest związany z jego postanowieniami.
- Regulamin jest udostępniony Klientowi nieodpłatnie za pośrednictwem strony internetowej „bruzda-konopka.pl” w formie, która umożliwia jego pozyskiwanie, odtwarzanie i utrwalanie.
- Regulamin został opracowany z uwzględnieniem przepisów ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny, ustawy z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze oraz Zbioru Zasad Etyki Adwokackiej i Godności Zawodu (Kodeks Etyki Adwokackiej) ogłaszonego przez Prezydium Naczelnej Rady Adwokackiej.
Dane Kontaktowe Kancelarii Adwokackiej
- Siedziba Kancelarii Adwokackiej mieści się w Krakowie (30-520) przy ul. Władysława Warneńczyka 10 /6B.
- Dane kontaktowe Kancelarii:
- email: biuro@bruzdakonopka.pl
- telefon: 780 161 389 (czynny w dni robocze w godzinach 10:00-17:00)
- O ile Regulamin nie stanowi inaczej, wszelkie oświadczenia woli na potrzeby usług świadczonych przez Kancelarię Adwokacką odbywają się za pośrednictwem poczty email, na adres email Kancelarii wskazany powyżej oraz adres email Klienta podany przy zakupie towaru/usługi lub przy rejestracji konta.
Usługi świadczone przez Kancelarię Adwokacką
- Usługodawca jest kancelarią adwokacką działającą w formie spółki jawnej, w której wspólnikami są wyłącznie adwokaci, świadczącą kompleksowe usługi pomocy prawnej polegające m. in. na:
- Udzielaniu porad prawnych;
- Reprezentacji przed sądami powszechnymi w postępowaniach sądowych z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, gospodarczego, własności intelektrualnej upadłościowego i karnego;
- Reprezentacji przez sądami arbitrażowymi w sprawach z zakresu prawa gospodarczego oraz własności intelektualnej, w tym również w sprawach o prawa do domeny internetowej;
- Reprezentacji w postępowaniach administracyjnych;
- Reprezentacji przed sądami administracyjnymi;
- Przygotowywaniu i opiniowaniu dokumentów, w tym umów, regulaminów, uchwał spółek prawa handlowego itp.;
- Bieżącej obsługi prawnej przedsiębiorców;
- Świadczeniu usług z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość, w tym świadczeniu usług elektroniczną;
- Świadczeniu nieodpłatnej pomocy prawnej na zasadach określonych w odrębnych aktach prawnych;
- Regulamin określa wyłącznie zasady, na jakich Kancelaria Adwokacka świadczy usługi z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość, w tym usługi świadczone drogą elektroniczną. Regulamin nie znajduje zastosowania do innych usług świadczonych przez Kancelarię. W celu uzyskania informacji na temat warunków świadczenia przez Kancelarię pomocy prawnej w trybie stacjonarnym, w tym udzielania porad prawnych w siedzibie Kancelarii oraz reprezentacji w sprawie toczącej się przed sądem powszechnym, sądem administracyjnym, sądem arbitrażowym lub organem administracji państwowej, należy kontaktować się telefonicznie, mailowo lub przez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie „bruzda-konopka.pl”. Kancelaria świadczy następujące usługi z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość (dalej określane również jako „usługi świadczone za pośrednictwem Serwisu Internetowego Kancelarii”):
- udzielanie porad prawnych w trybie zdalnym (usługa określana również jako „Zdalne Porady Prawne„);
- weryfikacja dokumentów (usługa określana również jako „Zdalna Weryfikacja Dokumentu„);
- udostępnianie wzorów dokumentów (usługa określana również jako „Wzory Dokumentów„);
- udostępnianie informacji handlowych (usługa określana również jako „Newsletter„);
- Usługi mogą być świadczone przez adwokatów, radców prawnych, aplikantów adwokackich oraz aplikantów radcowskich.
Wymaganie techniczne niezbędne do korzystania z usług Kancelarii Adwokackiej
- Do korzystania z usług świadczonych za pośrednictwem Serwisu Internetowego Kancelarii wymagane jest spełnienie przez urządzenie końcowe i system teleinformatyczny, z którego korzysta Klient, następujących minimalnych wymagań technicznych (1) komputer, laptop lub inne urządzenie multimedialne z dostępem do Internetu (2) dostęp do poczty elektronicznej; (3) przeglądarka internetowa: Mozilla Firefox w wersji 17.0 i wyższej lub Internet Explorer w wersji 10.0 i wyższej, Opera w wersji 12.0 i wyższej, Google Chrome w wersji 23.0. i wyższej, Safari w wersji 5.0 i wyższej; (4) zalecana minimalna rozdzielczość ekranu: 1024×768; (5) włączenie w przeglądarce internetowej możliwości zapisu plików Cookies oraz obsługi Javascript; (6) czynne i poprawnie skonfigurowane konto poczty elektronicznej (7) klawiatura lub inne urządzenie wskazujące, umożliwiające poprawne wypełnienie formularzy elektronicznych (8) zainstalowane oprogramowanie pozwalające odczytywać, edytować oraz przesyłać pliki w formatach: PDF, doc, docx.
- Klienci mogą udostępniać pliki w formatach: PDF, doc, docx
- Maksymalny rozmiar pliku przesyłanego przez Klienta wynosi ………………………………………………………………………………..
Zasady ogólne korzystania z usług Kancelarii Adwokackiej
Zasady ogólne korzystania z usług Kancelarii znajdują zastosowanie do wszystkich usług, które Kancelaria świadczy za pośrednictwem Serwisu Internetowego Kancelarii, chyba że co innego wynika z zasad szczegółowych przewidzianych dla usługi danego typu.
Tajemnica adwokacka
- W odróżnieniu od innych podmiotów świadczących usługi pomocy prawnej, a niebędących kancelariami osób, które wykonują zawody zaufania publicznego takich jak np. adwokat, radca prawny czy rzecznik patentowy, wszystkie informacje przekazywane przez Klientów w ramach świadczenia pomocy prawnej przez Kancelarię są objęte tajemnicą zawodową. Oznacza to, że ujawnienie tych informacji może odbyć się wyłącznie za uprzednim zwolnieniem adwokata lub radcy prawnego przez sąd z obowiązku zachowania tajemnicy. W praktyce są to sytuacje niezwykle rzadkie, zaś o najwyższe standardy etyki wykonywanego zawodu dbają samorządy zawodowe adwokatury oraz radców prawnych, w których zrzeszeni są wszyscy wspólnicy i współpracownicy Kancelarii.
- W sprawach karnych tajemnica obrończa ma charakter absolutny, tzn. adwokat nie może zostać zwolniony od jej zachowania przez żaden organ, w tym również przez sąd.
Klienci Kancelarii
- Z usług Kancelarii mogą korzystać:
- osoby fizyczne, które dysponują pełną zdolnością do czynności prawnych lub działające przez przedstawiciela osoby fizyczne, które nie posiadają pełnej zdolności do czynności prawnych;
- osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, którym obowiązujące przepisy przyznają zdolność do czynności prawnych;
- W wypadku zgłoszenia przez Klienta żądania wystawienia faktury VAT na dane firmy bądź instytucji, domniemywa się, że złożone przez Klienta zamówienie pozostaje w związku z wykonywaną przez niego działalnością gospodarczą.
Konto Klienta
- Kancelaria umożliwia Klientowi założenie Konta Klienta. Klient ma możliwość wglądu do Konta Klienta i aktualizowania danych zapisanych na Koncie Klienta, a także prawo do usuwania Konta Klienta bez żadnych konsekwencji.
- Usunięcie konta skutkuje usunięciem wszelkich danych identyfikacyjnych Klienta oraz anonimizacją nazwy użytkownika i adresu e-mail.
- Założenie Konta Klienta nie jest wymagane do korzystania z usług świadczonych za pośrednictwem Serwisu Internetowego Kancelarii.
Termin wykonania usługi
- W braku innej informacji w Zakładce Produktu/Usługi oraz w braku odmiennych ustaleń z Klientem Kancelaria powinna świadczyć pomoc prawną bez zbędnej zwłoki, z uwzględnieniem objętości i stopnia skomplikowania dokumentu.
- W wypadku, jeżeli Konsument, składając zamówienie, nie wyraził zgody na rozpoczęcie świadczenia usługi lub sprzedaż produktu przed upływem 14-dniowego terminu na odstąpienie od umowy zawartej na odległość, termin świadczenia usługi lub dostarczenia produktu ulega wydłużeniu o 14 dni w stosunku do terminu wskazanego w punkcie 1. lub innego terminu przewidzianego w Regulaminie lub w Zakładce Produktu/Usługi.
Płatności
- Ceny podane w Serwisie Internetowym Kancelarii są cenami brutto (tj. zawierają podatek VAT).
- Najpóźniej bezpośrednio przed złożeniem zamówienia Kancelaria informuje Klienta o ostatecznej łącznej cenie usługi oraz wszelkich dodatkowych opłatach.
- Kancelaria informuje Klienta o dostępnych sposobach płatności, a jeżeli z danym sposobem płatności wiąże się dodatkowa opłata, Kancelaria informuje o tym Klienta najpóźniej bezpośrednio przed złożeniem zamówienia.
- O terminie płatności Kancelaria informuje Klienta za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.
- Klienta dokonuje płatności za zamówioną usługę/nabyty towar w sposób wybrany w momencie składania zamówienia.
- Możliwe opcje zapłaty to: kartą płatniczą lub kredytową lub poprzez system BLIK.
- Operatorem płatności jest platforma Stripe.com, której właścicielem jest Stripe Inc 354 Oyster Point Boulevard, San Francisco, California, 94080.
Odpowiedzialność
- Kancelaria ponosi odpowiedzialność z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania usług świadczonych za pośrednictwem Serwisu Internetowego Kancelarii na następujących zasadach:
- wobec Konsumentów – na zasadach ogólnych wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów;
- wobec osób i innych podmiotów, które korzystają z usług Kancelarii w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą – na zasadach ogólnych wynikających z powszechnie obowiązujących przepisów, z następującymi modyfikacjami:
- Kancelaria ponosi odpowiedzialność wyłącznie za winę umyślną lub rażące niedbalstwo;
- Odpowiedzialność ograniczona jest do szkody rzeczywistej poniesionej przez Klienta (Kancelaria nie odpowiada za utracone korzyści, nieuzyskane przychody itp.);
- Odpowiedzialność ograniczona jest kwotowo do 10-krotności wynagrodzenia należnego Kancelarii z tytułu usługi świadczonej na rzecz Klienta;
- Wyłącza się odpowiedzialność z tytułu rękojmi i gwarancji;
Odstąpienie od umowy
- Klientowi, który jest konsumentem w rozumieniu obowiązujących przepisów prawa (dalej określany również jako „Konsument”)przysługuje prawo odstąpienia od umowy na zasadach określonych w Regulaminie.
- Konsument zachowuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość w terminie 14 dni od daty dokonania zapłaty. Konsument nie ponosi kosztów związanych z odstąpieniem od umowy z wyjątkiem kosztów, które zostały wskazane w Regulaminie oraz tych, o których został poinformowany przez zawarciem umowy.
- Do zachowania terminu wystarczające jest wysłanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy na skrzynkę email lub na adres pocztowy Kancelarii.
- Kancelaria zwraca Konsumentowi, w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy, wszystkie dokonane przez niego płatności.
- Zwrot płatności dokonywany jest przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, którego użył Konsument do dokonania płatności, chyba że ten wyraźnie zgodzi się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
- Jeżeli Konsument wykonuje prawo odstąpienia od umowy po tym, jak na wyraźne żądanie Konsumenta Kancelaria rozpoczęła wykonywanie usługi przed upływem terminu do odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa, a usługa została częściowo wykonana, Konsument zobowiązany jest do zapłaty za świadczenia spełnione na rzecz Konsumenta do chwili odstąpienia od umowy. Kwotę zapłaty oblicza się proporcjonalnie do zakresu spełnionego świadczenia, z uwzględnieniem uzgodnionej w umowie ceny lub wynagrodzenia.
- Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Konsumentowi w odniesieniu do zawartych z Kancelarią umów o świadczenie usług, jeżeli Kancelaria w pełni wykonała usługę za wyraźną i uprzednią zgodą Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Kancelarię utraci prawo odstąpienia od umowy, i przyjął to do wiadomości;
Postępowanie reklamacyjne
- Reklamacje związane z nienależytym wykonywaniem usług przez Kancelarię należy zgłaszać w formie pisemnej na adres: Bruzda Konopka Adwokaci sp. j., ul. Warneńczyka 10/6B, 30-520 Kraków lub emailem na adres: biuro@bruzdakonopka.pl.
- Reklamacja powinna określać:
- Dane identyfikujące Klienta
- Wskazanie Usługi, której dotyczy reklamacja
- Opis zastrzeżeń formułowanych przez Klienta
- Żądania Klienta.
- Kancelaria rozpatrzy reklamację w terminie 21 dni od daty jej wpływu i poinformuje Klienta o sposobie jej rozpatrzenia.
- Konsument posiada m.in. następujące możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń:
- Konsument uprawniony jest do zwrócenia się o pomoc do stałego polubownego sądu konsumenckiego działającego przy Inspekcji Handlowej z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej Umowy sprzedaży,
- Konsument uprawniony jest do zwrócenia się o pomoc do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Konsumentem, a Usługodawcą,
- Konsument może uzyskać bezpłatną pomoc w sprawie rozstrzygnięcia sporu między Konsumentem, a Usługodawcą, korzystając także z bezpłatnej pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do której zadań statutowych należy ochrona konsumentów (m.in. Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich).
- Szczegółowe informacje dotyczące możliwości skorzystania przez Konsumenta z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń oraz zasady dostępu do tej pomocy dostępne są w siedzibach oraz na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników konsumentów, organizacji społecznych, do których zadań statutowych należy ochrona konsumentów, Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej oraz pod następującymi adresami internetowymi: https://www.uokik.gov.pl i https://www.rf.gov.pl.
- Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów konsumenckich oraz zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/22/WE (rozporządzenie w sprawie ODR w sporach konsumenckich) Usługodawca jako przedsiębiorca mający siedzibę w Unii zawierający internetowe umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług podaje łącze elektroniczne do platformy ODR (Online Dispute Resolution) umożliwiającej pozasądowe rozstrzyganie sporów: https://ec.europa.eu/consumers/odr. Adres poczty elektronicznej Usługodawcy: biuro@bruzdakonopka.pl
Ochrona danych osobowych
- Kancelaria jest administratorem danych osobowych Klientów i przetwarza te dane w celu świadczenia pomocy prawnej za pośrednictwem Portalu Internetowego Kancelarii.
- Podanie danych osobowych przez Klienta jest dobrowolne, jednak niezbędne do korzystania z pomocy prawnej świadczonej za pośrednictwem Portalu Internetowego Kancelarii.
- Klient ma prawo do dostępu do swoich danych osobowych, co obejmuje możliwość żądania ich kopii, poprawy, ograniczenia przetwarzania, usunięcia danych, rezygnacji z usługi Newsletter, przenoszenia danych do innego administratora oraz zgłaszania skarg do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
- Szczegółowe informacje dotyczące ochrony danych osobowych dostępne są w zakładce „Polityka Prywatności” w Serwisie.
Zasady szczegółowe korzystania z usług Kancelarii Adwokackiej
Zasady korzystania ze Zdalnych Porad Prawnych
- Zamówienie Zdalnej Porady Prawnej następuje poprzez dokonanie przez Klienta kolejno:
- wyboru tematyki, której ma dotyczyć Zdalna Porada Prawna;
- wyboru osoby prawnika, który będzie udzielał Zdalnej Porady Prawnej;
- wyboru terminu udzielenia Zdalnej Porady Prawnej;
- (ewentualnie) opisu problemu prawnego oraz przesłania dokumentów mających związek z tematyką porady;
- zatwierdzenia przez Klienta treści Regulaminu, Polityki Prywatności;
- zapłaty umówionego wynagrodzenia.
- Zdalna Porada Prawna polega na przeprowadzeniu spotkania online z adwokatem lub radcą prawnym, podczas którego Klient ma możliwość przedstawienia problemu prawnego oraz zadawania pytań, natomiast prawnik udzielający pomocy prawnej przedstawia swoją ocenę przedstawionej sytuacji oraz możliwe rozwiązania problemu prawnego.
- Adwokat lub radca prawny udzielający Zdalnej Porady Prawnej nie ma obowiązku udzielania pomocy prawnej wykraczającej poza zakres tematyki wybranej przez Klienta przy dokonywaniu zamówienia.
- W uzasadnionych wypadkach (np. niespodziewana niedostępność adwokata lub radcy prawnego spowodowana sytuacjami losowymi) Kancelaria zastrzega sobie prawo do:
- odwołania Zdalnej Porady Prawnej za zwrotem wynagrodzenia w pełnej wysokości;
- zmiany osoby adwokata lub radcy prawnego udzielającego Zdalnej Porady Prawnej na innego, dysponującego porównywalnymi kwalifikacjami, jak prawnik pierwotnie wybrany przez Klienta (tj. na innego adwokata lub radcę prawnego).
- Kancelaria Adwokacka nie udziela żadnych porad z zakresu prawa podatkowego.
- Przed przeprowadzeniem spotkania Klient ma możliwość pisemnego przedstawienia tematyki spotkania oraz dołączenia istotnych dokumentów, za pośrednictwem formularza udostępnionego przy zamawianiu usługi. Zapoznanie się przez adwokata lub radcę prawnego z informacjami oraz dokumentami dotyczącymi sprawy Klienta stanowi element Zdalnej Porady Prawnej, zatem czas poświęcony na te czynności wlicza się do czasu udzielania Zdalnej Porady Prawnej.
- Czas udzielania Zdalnej Porady Prawnej wynosi wielokrotność jednej godziny (tzn. w ramach tej usługi Klient zobowiązany jest do zapłaty wynagrodzenie za każdą rozpoczętą godzinę pracy adwokata lub radcy prawnego, w zamian czego otrzymuje możliwość wykorzystania pełnej godziny pracy tegoż adwokata lub radcy prawnego nad przedstawionym problemem prawnym). Do czasu pracy nad sprawą wlicza się czas poświęcony przez adwokata lub radcę prawnego na zapoznanie się z opisem sprawy oraz dokumentami przesłanymi przez Klienta. Czas spotkania online ulega skróceniu o czas poświęcony przez adwokata lub radcę prawnego na czynności wymienione w zdaniu poprzedzającym, o czym klient informowany jest najpóźniej przed bezpośrednio przed złożeniem zamówienia przez Klienta.
- Klient potwierdza, że rozumie, iż Zdalna Porada Prawna opiera się na indywidualnej interpretacji stanu faktycznego i prawnego przez adwokata lub radcę prawnego świadczącego pomoc prawną. Klient jest świadomy, że prawo podlega różnym interpretacjom i mogą wystąpić sytuacje, w których w podobnych okolicznościach dwie osoby będą miały odmienne opinie co do prawa. Adwokat lub radca prawny świadczący pomoc prawną w ramach Zdalnej Porady Prawnej może wskazać na różnice oraz kontrowersje w doktrynie i orzecznictwie, prezentując własne stanowisko, z zastrzeżeniem, że mogą wystąpić odmienne poglądy. Kancelaria nie gwarantuje skutecznego rozwiązania problemu prawnego przedstawionego przez Klienta, ale w miarę możliwości zaproponuje różne opcje oraz wskaże, które z nich mogą być najskuteczniejsze według oceny adwokata lub radcy prawnego świadczącego pomoc prawną w ramach Zdalnej Porady Prawnej.
Zasady korzystania ze Zdalnej Weryfikacji Dokumentu
- Zamówienie Zdalnej Weryfikacji Dokumentu następuje poprzez dokonanie przez Klienta kolejno:
- wyboru rodzaju dokumentu podlegającego weryfikacji w ramach oferty Kancelarii (np. umowa sprzedaży nieruchomości, umowa deweloperska etc.)
- przesłania dokumentu w formacie docx oraz, ewentualnie, przedstawienie dodatkowych pytań / wątpliwości dotyczących dokumentu;
- zatwierdzenia przez Klienta treści Regulaminu, Polityki Prywatności;
- zapłaty umówionego wynagrodzenia.
- Zdalna Weryfikacja Dokumentu polega na dokonaniu przez adwokata lub radcę prawnego weryfikacji dokumentu pod kątem formalnym (obecność wszystkich elementów, których obecność jest wymagana przepisami prawa regulującymi umowy danego typu, brak zapisów skutkujących nieważnością lub bezskutecznością czynności prawnej), jak również istnienia zapisów potencjalnie niekorzystnych dla Klienta będącego lub mającego zostać stroną umowy. Uwagi i sugerowane zmiany dokumentu nanoszone są przez adwokata lub radcę prawnego na projekcie umowy w trybie edycji zmian oraz w postaci komentarzy do projektu dokumentu a nastęnie udostępniane Klientowi w formacie docx.
- W Zakładce Produktu może zostać wskazana Objętość Maksymalna dla danego typu dokumentu (parametrem jest liczba znaków w dokumencie). Weryfikacja dokumentu przekraczającego objętość maksymalną wymaga indywidualnej wyceny po uprzednim kontakcie z Kancelarią.
- W Zakładce Produktu może zostać wskazany czas wykonania Zdalnej Weryfikacji Dokumentu. Cena usługi może zostać uzależniona od czasu realizacji, przy czym dokonanie wyboru spośród dostępnych terminów wykonania usługi i wariantów cenowych pozostaje po stronie Klienta.
- Jeżeli do wykonania Zdalnej Weryfikacji Dokumentu potrzebne są dodatkowe informacje, Kancelaria niezwłocznie podejmie próbę kontaktu z Klientem na wskazany numer telefonu lub adres email. Czas oczekiwania na udzielenie dodatkowych informacji nie wlicza się do czasu wykonania usługi.
- W wypadku, jeżeli adwokat lub radca prawny dokonujący Zdalnej Weryfikacji Dokumentu dojdzie do przekonania, że oprócz pisemnych uwag celowym jest udzielenie Klientowi pomocy prawnej w postaci dodatkowych informacji w formie porady prawnej, poinformuje o tym Klienta oraz, na jego życzenie, przeprowadzi konsultację prawną w formie rozmowy telefonicznej lub spotkania z wykorzystaniem wybranego komunikatora internetowego. Koszt konsultacji nieprzekraczającej 30 minut zawiera się w wynagrodzeniu za wykonanie usługi Zdalnej Weryfikacji Dokumentu.
- Kancelaria może odmówić wykonania usługi Zdalnej Weryfikacji Dokumentu w następujących sytuacjach:
- kiedy z przyczyn losowych nie jest w stanie świadczyć usługi w umówionym terminie (np. niespodziewana niedostępność adwokata lub radcy prawnego spowodowana sytuacjami losowymi);
- przesłany dokument nie odpowiada rodzajowo dokumentowi, którego weryfikację zlecił Klient w ramach usługi;
- objętość dokumentu przekracza Objętość Maksymalną wskazaną w Zakładce Produktu;
- odwołania Zdalnej Porady Prawnej za zwrotem wynagrodzenia
- W wypadku odmówienia świadczenia przez Kancelarię usługi Zdalnej Weryfikacji Dokumentu Kancelaria zwróci Klientowi wynagrodzenie w pełnej wysokości, bez pobierania jakichkolwiek opłat z tego tytułu, w terminie 7 dni od poinformowania Klienta o odmowie świadczenia usługi. Zwrot płatności dokonywany jest przy użyciu takiego samego sposobu zapłaty, którego użył Klient do dokonania płatności, chyba że ten wyraźnie zgodzi się na inny sposób zwrotu, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
Zasady korzystania z Wzorów Dokumentów
- Udostępnianie Wzorów Dokumentów odbywa się w dwóch wariantach: w Wariancie Prostym oraz w Wariancie z Konsultacją Wdrożeniową.
- Nabycie Wzoru Dokumentu w Wariancie Prostym następuje poprzez dokonanie przez Klienta kolejno:
- wyboru danego wzoru dokumentu, który Klient zamierza nabyć;
- zatwierdzenia przez Klienta treści Regulaminu, Polityki Prywatności;
- zapłaty umówionego wynagrodzenia;
- Nabycie Wzoru Dokumentu w Wariancie z Konsultacją Wdrożeniową następuje poprzez dokonanie przez Klienta kolejno:
- wyboru danego wzoru dokumentu, który Klient zamierza nabyć;
- wyboru terminu odbycia Konsultacji Wdrożeniowej z adwokatem lub radcą prawnym biegłym w tematyce, której dotyczy wzór dokumentu;
- zatwierdzenia przez Klienta treści Regulaminu, Polityki Prywatności;
- zapłaty umówionego wynagrodzenia.
Postanowienia wspólne dla Wariantu Prostego oraz dla Wariantu z Konsultacją Wdrożeniową
- Klient rozumie i akceptuje, że Wzory Dokumentów stanowią utwór w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskimi i prawach pokrewnych, oraz że ogół majątkowych praw autorskich do Wzorów Dokumentów przysługuje Kancelarii. Jakiekolwiek użycie Wzorów w sposób niezgodny z Regulaminem traktowane będzie jako naruszenie praw autorskich przysługujących Kancelarii.
- Klient rozumie i akceptuje, że Wzory Dokumentów nie są dokumentami gotowymi do zastosowania w obrocie gospodarczym lub w jakimkolwiek postępowaniu toczącym się w oparciu o przepisy prawa. Wzory Dokumentów to jedynie szablony, które każdorazowo wymagają adaptacji do specyficznych sytuacji oraz indywidualnych okoliczności, co może wiązać się z potrzebą wprowadzenia różnych zmian. Kancelaria nie gwarantuje, że Wzory Dokumentów będą adekwatne do sytuacji prawnej, w której znajduje się Klient. Nabycie prawa do Wzorów Dokumentów nie jest substytutem pomocy prawnej w formie porady prawnej lub dokumentu przygotowywanego na indywidualne zamówienie Klienta. Kancelaria nie ponosi odpowiedzialności za ewentualną niezgodność Wzorów Dokumentów z obowiązującymi przepisami. Kancelaria zastrzega, że po nabyciu Wzoru Dokumentu Klient nie będzie informowany o ewentualnych zmianach w przepisach, które mogą prowadzić do częściowej lub całkowitej dezaktualizacji Wzoru.
- Wraz z dokonaniem zapłaty Wzór Dokumentu zostanie dostarczony na wskazany przez Klienta adres email, zaś Klientowi udzielana jest nieprzenoszalna, niewyłączna licencja do Osobistego Korzystania z Wzoru Dokumentu na następujących polach eksploatacji:
- utrwalanie, drukowanie, kopiowanie, zwielokrotnianie i zapisywanie w pamięci komputera, innego urządzenia lub serwera wykorzystywanych do celów osobistych lub związanych z działalnością gospodarczą świadczoną przez Klienta, z wyłączeniem działalności polegającej na świadczeniu pomocy prawnej na rzecz innych osób lub podmiotów;
- modyfikowanie w dowolny sposób oraz w dowolnym zakresie, w tym w szczególności w celu sporządzenia umów lub innych dokumentów wykorzystywanych w działalności gospodarczej Klienta.
- Jeżeli z Zakładki Usługi/Produktu nie wynika nic innego, licencja na korzystanie z Wzoru Dokumentu Udzielana jest na okres 5 lat.
- Jeżeli z Zakładki Usługi/Produktu nie wynika z nic innego, licencja obowiązuje na terenie Unii Europejskiej oraz krajów wchodzących w skład Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
- Klient nie jest uprawniony do udostępniania nabytych Wzorów Dokumentów osobom trzecim, bez uprzedniej zgody Kancelarii wyrażonej w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Kancelaria może uzależnić wyrażenie zgody na udzielenie przez Klienta dalszej licencji (udostępnienie Wzoru Dokumentu) na rzecz osób trzecich od zapłaty dodatkowego wynagrodzenia z tytułu uchylenia zakazu udzielania dalszej licencji na Wzór Dokumentu.
- W wypadku udostępnienia przez Klienta Wzoru Dokumentu z naruszeniem zakazu, o którym mowa w punkcie 5., Klient zobowiązany będzie do zapłaty na rzecz Kancelarii kary umownej w wysokości 5.000 zł z tytułu każdorazowego naruszenia, bez dodatkowego wezwania, w terminie 3 dni od daty dokonania naruszenia. Zapłata kary umownej nie wyłącza możliwości dochodzenia odszkodowania na zasadach ogólnych w wysokości przenoszącej kwotę kary.
Postanowienia szczegółowe dla Wariantu z Konsultacją Wdrożeniową
- Konsultacja Wdrożeniowa polega na przeprowadzeniu spotkania online z adwokatem lub radcą prawnym, podczas którego Klient ma możliwość przedstawienia okoliczności, w jakich zamierza stosować nabyty Wzór Dokumentu (charakterystykę własnej działalności, uwarunkowania umowy, jaką planuje zawrzeć z wykorzystaniem Wzoru Dokumentu, wymagania kontrahenta itp.). W oparciu o przedstawione informacje adwokat lub radca prawny dokona adaptacji Wzoru Dokumentu do warunków przedstawionych przez Klienta oraz udzieli Klientowi wyjaśnień w kwestiach dotyczących zastosowania Wzoru Dokumentu w sytuacji opisanej przez Klienta.
- Adaptacja Wzoru Dokumentu odbywa się podczas spotkania online z Klientem, chyba że prawnik, który dokonuje Adaptacji, uzna za celowe wprowadzenie zmian bez jednoczesnej obecności Klienta, po zgromadzeniu wszelkich danych niezbędnych do dokonania Adaptacji (na przykład z uwagi na znaczny zakres zmian wymagających wprowadzenia).
- Maksymalny łączny czas Adaptacji oraz konsultacji, o których mowa w punktach poprzedzających, wynosi 90 minut. W wypadku gdyby zakres kwestii wymagających wyjaśnienia lub zmian wymagających wprowadzenia do dokumentu wymagał poświęcenia przez adwokata lub radcę prawnego większej ilości czasu, dalsza praca nad dokumentem może odbywać się w ramach usługi Zdalnej Porady Prawnej lub na warunkach indywidualnie uzgodnionych z Klientem.
Zasady korzystania z Newslettera
- Usługa Newsletter świadczona przez Kancelarię na żądanie Klienta obejmuje otrzymywanie przez Klientów, którzy udostępnili Kancelarii swój adres e-mail, informacji o tematyce prawnej (artykuły, informacje o zmianach w prawie itp.) jak również informacji handlowych drogą elektroniczną, w tym szczególnie informacji o aktualnych ofertach, promocjach i rabatach.
- Klient, który chce skorzystać z usługi Newsletter, powinien wykonać łącznie następujące kroki:
- Udostępnić przynajmniej swój adres e-mail;
- Wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji, o których mowa w punkcie 1.;
- Zaakceptować postanowienia Regulaminu
- Usługa Newsletter jest świadczona przez czas nieokreślony. Klient ma możliwość zrezygnować z usługi Newstlettera w każdym czasie, pisząc w tej sprawie na adres biuro@bruzdakonopka.pl
- Klient zobowiązuje się w szczególności do:
- Podawania Kancelarii wyłącznie danych osobowych, które są prawdziwe i aktualne.
- Niezwłocznego aktualizowania danych przekazanych Kancelarii w związku z zawarciem Umowy.
- Korzystania z usług Kancelarii w sposób zgodny z obowiązującym prawem oraz nie naruszający praw osób trzecich, a także zgodny z postanowieniami Regulaminu oraz przyjętymi w tym zakresie zwyczajami i zasadami współżycia społecznego, a zwłaszcza do niedostarczania treści o charakterze bezprawnym.
Postanowienia końcowe
- W wypadku, gdyby postanowienia Regulaminu pozostawały w sprzeczności z powszechnie obowiązującymi przepisami o ochronie konsumentów, w szczególności z ustawą z 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, pierwszeństwo przed zapisami niezgodnymi z prawem mają przepisy prawa powszechnie obowiązującego.
- Kancelaria zastrzega sobie ma prawo do zmiany Regulaminu w każdym czasie, przy czym ewentualne zmiany Regulaminu nie dotyczą Zamówień złożonych przed dokonaniem zmiany.
- Ewentualne spory, które mogą wyniknąć pomiędzy Kancelarią a Konsumentami na gruncie świadczenia usług za pośrednictwem Portalu Internetowego Kancelarii, zostaną poddane sądom właściwym zgodnie z postanowieniami powszechnie obowiązującego prawa.
- Ewentualne spory, które mogą wyniknąć pomiędzy Kancelarią a Klientem niebędącym konsumentem na gruncie świadczenia usług za pośrednictwem Portalu Internetowego Kancelarii, będą rozstrzygane ostatecznie na podstawie Regulaminu Arbitrażowego Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie, obowiązującego w dniu wszczęcia postępowania, przez arbitra jedynego powołanego zgodnie z tym Regulaminem.
- Regulamin jest dostępny nieodpłatnie pod adresem: bruzda-konopka.pl/regulamin. Klient ma prawo zachować treść Regulaminu w sposób, który umożliwi dostęp do informacji zawartych w Regulaminie przez czas odpowiedni do celów, dla których ta treść została stworzona.